Dorost přetlačil Tábor a vyhrál skupinu! Rozhodl Tomek

Karlovarští dorostenci zakončili základní skupinu extraligy dorostu vítězně. S Táborem, předposledním týmem, to ale nebyl jednoduchý boj, houževnatě hrajícího soupeře srazil až gól Petra Tomka v prodloužení. Už příští týden rozehrají svěřenci trenéra Tomáše Andryse nadstavbu.
Extraliga dorostu, 27., so 16.12.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Tábor
3:2p
1:1, 1:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 04:11 Kůrka (Tomek, Blažek; 4/5), 39:59 Kubík (Slavík; 5/4), 63:09 Tomek (Kváš; 3/4) – 11:44 Slabý (Hlavín, Pufr; 5/5), 42:30 Suchan (Svoboda; 4/5). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Diváci: 36. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 2:1. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
diváci36
HC Energie Karlovy Vary: Kadoun – Čermák, Kubík, Magner, Kůrka, Bednář, Horáček – Habla, Blažek, Kváš, Wardas, Slavík, Michalov, Šedivec, Vaníček, Tomek.
HC Tábor: – Pufr, Céza, Bačo, Mohyla, Špaček, Mašek, Šťastný – Svoboda, Slabý, Bušta, Suchan, Hlavín, Pánek, Kostka, Šustík, Podzimek.

Domácí vstoupili do souboje s předposledním týmem tabulky zostra. Už v první minutě uháněl na Spálenku Lukáš Slavík, jenže brejk až ke gólu nedotáhl. Skóre se tak měnilo v páté minutě. Na trestnou lavici sice usedl domácí Kubík, jenže energetici se i v oslabení dostali do přečíslení tří proti jednomu, které po parádní kombinaci do prázdné branky zakončoval Pavel Kůrka – 1:0.

O dvě minuty později to mohlo být o dvě branky, jenže ani Magner při svém sólu neuspěl. Hosté však nehráli špatně a dočkali se i vyrovnaní. V čase 11:44 se sám před Kadouna dostal Matěj Slabý a po forhendovém blafáku vyrovnal – 1:1.

Na konci 15. minuty mohl Tábor jít do vedení, jenže střelec vyrovnávací branky sám mezi kruhy netrefil puk ideálně a Kadoun zasahovat vůbec nemusel. Na začátku 18. minuty dvakrát zakončoval Bušta, jenže oba jeho pokusy v brance domácích neskončily.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří mohli otočit skóre zápasu v 25. minutě, jenže Svobodovu šanci zastavil beton Kadouna. O minutu později mohl na druhé straně skórovat Tomek, který se pokusil zakončit na dlouhou hůl, puk však o kousek minul hostující klec. Přelom 29. a 30. minuty patřil Táboru. Nejprve ve velké šanci proti Kadounovi neuspěl Suchan, o chvíli později domácí gólman vychytal brejk Hlavína.

Od poloviny třetiny výrazně převzali iniciativu domácí, jenže všechny jejich akce končily na výtečně chytajícím Spálenkovi. Vrcholem pak byla spojnice tyče a břevna trefená Vlastimilem Blažkem.

Energetici dostali v závěru části ještě možnost přesilové hry a tu už využili! Přesně sekundu před koncem se trefil Marek Kubík a poslal svůj tým do vedení – 2:1.

Úvod třetí třetiny přinesl velkou šanci Matyáše Šedivce, který ale při samostatném úniku Spálenku nepřekonal. Energetici mohli hned vzápětí navýšit své vedení v přesilové hře, ale přišel pravý opak. V čase 42:30 totiž po jejich chybě v obranném pásmu nahrával z pravé strany Svoboda mezi kruhy Adamu Suchanovi a ten propálil Kadouna – 2:2.

O dvě minuty později mohl Tábor obrat dokonat, přečíslení dvou proti jednomu ale Slabý gólově nezakončil. Další dvě minuty nato pálil opět z mezikruží Pánek, jenže Kadoun vyrazil jeho střelu betony.

Pak už přišly okamžiky domácích. Na konci 48. minuty pálil z kruhů Habla, ale Spálenka pokračoval v dobrém výkonu. Když čtyři minuty před koncem neuspěl v brejku Tomek a následně se žádný z týmů neprosadil v přesilové hře, bylo jasné, že duel za stavu 2:2 dojde do prodloužení.

Nastavení začalo opatrně, první vzrušení přinesl faul Kůrky a přesilovka Tábora. Tu však místo toho, aby hosté využili, sami při ní inkasovali. Petr Tomek sebral puk ve středním pásmu, našlápl a dostal se až před Spálenku, kterého suverénně překonal a rozhodl o výhře Energie – 3:2.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to naše poslední utkání v základní části, ve kterém jsme se chtěli pokusit vyhrát základní část obou skupin. Bohužel nám chyběl jeden bod. Ve třetí třetině jsme měli spoustu šancí, ale nebyli jsme schopní dát tu potřebnou branku. Nic se ale neděje. Musím se teď připravit na nadstavbu, ve které chceme postoupit mezi první čtyři týmy a projít přímo do čtvrtfinále.

Milan Dančišin (HC Tábor): Stejně jako v předchozích vzájemných zápasech se hrál bruslivý hokej. Soupeř má svou kvalitu, právem patří tam, kde je. Dneska byl oslabený o některé hráče. My jsme ale podali velmi slušný výkon a snažili jsme se s ním bruslit. Za bod jsme samozřejmě rádi, bohužel teď těch 22 bodů, které jsme získali, jdou vniveč a od příštího týdne začíná nová soutěž a my se a ni musíme připravit.